ראשי » יוגה, מה יש לקרוא

לידה טבעית

18 בMarch 2010 | | אין תגובות | מאת

לאחרונה, נשים רבות בוחרות בתהליך של לידה טבעית במקום תהליך של לידה רגילה. ההבדל העיקרי בין תהליך הלידה הטבעית לבין לידה רגילה הוא שבלידה רגילה, במהלך הלידה, הנשים היולדות מקבלות משככי כאבים (כדוגמת אפידורל) ובין היתר נעשים אילוצים רפואיים המשפיעים על תהליך הלידה על מנת להקל על האישה במהלך הלידה ולמנוע ממנה כאבים חזקים שמורגשים ביציאת התינוק מהרחם. לידה רגילה תתרחש לרוב בבית חולים או בבית יולדות ואילו הלידה הטבעית יכולה להתקיים בכל מקום שנוח בעבור האישה, אפילו בחדר השינה הפרטי שלה.

בשונה מלידה רגילה בבית חולים, משמעות הלידה הטבעית עבור האישה ובן זוגה היא שהיולדת ובן זוגה יכולים לבחור מה תהיה צורת הלידה הטבעית, באיזה מקום תתבצע הלידה, מי יהיו הנוכחים במהלך הלידה ומה תהייה האווירה במהלך הלידה הטבעית. כאמור, תהליך של לידה טבעית הוא תהליך איטי יותר שכן לא ניתנים לאישה היולדת תרופות וחומריים כימיים שתפקידם לזרז את תהליך הלידה. הלידה הטבעית מתקדמת לפי שהטבע מנחה אותה, בצורה הטבעית והבריאה ביותר לגוף האישה.

בתהליך של לידה טבעית מי שמחליט על קצב הלידה הם בעיקר האישה היולדת ובן זוגה, כאשר התפקיד המרכזי של הצוות הרפואי המלווה את הלידה הוא בעיקר ללוות ולתמוך בתהליך בצורה טבעית. במהלך לידה טבעית היולדת איננה מחוברת למוניטור או למיטה ומתמודדת עם הכאבים העזים של תהליך הלידה באמצעות נשימות, עיסויים ותנועה תוך כדי ליווי צמוד של בן הזוג או ממלווה אחר (דולה למשל). היולדת בלידה טבעית חווה את מהלך הלידה בתהליך הכי בריא וטבעי שניתן, ללא תרופות או משככי כאבים.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-