ראשי » יוגה, עסקים

קורס דולות

18 בMarch 2010 | | אין תגובות | מאת

דולות הן נשים המלוות את היולדת במהלך הלידה, החל בתחילת ההיריון, שלבי ההיריון המתקדמים ובמהלך הלידה. חווית הלידה היא חוויה חיצונית ופנימית שמלווה את האישה בחלקים המרגשים והקשים ביותר בחייה ולכן היא חוויה מורכבת, כואבת ומרגשת. הדולות הן נשים שהוסמכו ולמדו במהלך קורס דולות כיצד לתמוך בנשים היולדות, ללוות אותן במהלך החודשים שלפני הלידה ובמהלכה ולעזור להן בכל בעיה שצצה בתהליך המרגש ביותר בחייהן.

תפקידה של הדולה היא לתמוך באישה במהלך התהליך הקשה והמרגש בחייה, לעבור יחד איתה את כל מצבי הרוח המלווים את הלידה ואת כל הקשיים הנלווים ללידה.במהלך קורס דולות נלמד בין היתר, לעזור גם בשלבים שלאחר הלידה כאשר הצאצא החדש נולד. רוב הנשים בוחרות לעבור את תהליך הלידה בליווי של דולה בעיקר במהלך לידה הראשונה – שנחשבת גם ללידה הקשה ביותר בעבור רוב הנשים.
מלבד התמיכה באישה היולדת הדולה גם תומכת בבן הזוג המלווה יחד איתה את האישה היולדת במהלך תהליך הלידה. במהלך קורס דולות למדים כל השלבים בהם הדולה מדריכה ומלווה גם את בן הזוג באחד השלבים המרגשים ביותר בחייו, שבו הוא צופה מהצד בתהליך ההיריון שבת זוגתו עוברת. יחד עם הליווי של הדולה בני הזוג חווים את התהליך הארוך והקשה ביחד תוך כדי מתן תשומת לב מרבית לאם ולתינוק שבדרך.

בסיום קורס דולות תוענק תעודת דולה לנשים שעברו את הקורס בהצלחה. תעודת הדולה מאפשרת ייעוץ וליווי מקצועי של תהליכי היריון טבעי של נשים ובני זוגם. לרוב, תעודת הדולה מוענקת מטעם מדריכות הקורס שהן דולות וותיקות ומנוסות בעצמן, שאספו את הידע והניסיון הגדול שרכשו עם השנים בליווי תהליך של לידה ובחרו שלהעביר את הידע שלהן הלאה לנשים נוספות.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-