ראשי » מה יש לקרוא, עסקים

ביקורת מבנים

1 בMay 2010 | | אין תגובות | מאת

להתגוררות בבניין דירות משותף קיימים יתרונות לצד חסרונות. בוודאי שנוח לגשת לשכן ולבקש ממנו כוס חלב לנס קפה של כשנגמר לנו החלב בבוקר, אך ההתגוררות בבית משותף מחייבת את תשומת ליבנו. עלינו להבחין בנזקים ובעיות שעלולות להיווצר בשל בנייה לקויה של הבניין. כמו כן, אנו צריכים להיזהר מהתרשלותם של דיירי הבניין ואי טיפול בתקלות אצל אחד השכנים – מה שעלול להוביל לנזק בדירות של שאר דיירי הבניין. ערך הדירה בבניין משותף מושפע גם מהחזות של המבנה ותקינותו, ולכן חשוב לוודא עמידה בתקנים לפני רכישת הנכס באמצעות מומחי ביקורת מבנים.

הנזקים שעשויים להיווצר מהדיירים האחרים בבניין ולהשפיע על הדירה שלך הם התפוצצות של צנרת או ביוב – דבר אשר יכול לגרום לרטיבות של הקירות ולעבודות  שיפוץ ואינסטלציה יקרות. מומלץ להקדים תרופה למכה ולבדוק את תקינות הצנרת בבניין בטרם הכניסה לדירה באמצעות מומחים. מלבד בדיקת יסודות הבניין, ביקורת מבנים כוללת בין היתר בדיקה מקיפה של מערכות הביוב והצנת בבניין שמאתרת ליקויים. גם לפני קניית רכב מיד שנייה אנו ניגשים למוסך לבצע בדיקה לתקינות הרכב, בוודאי שלפני רכישת נכס חדש או מיד שנייה מומלץ לבצע בדיקה של מומחים ולאתר ליקויי בנייה

ביקורת מבנים לפני קנייתם

לאחרונה, ביקורות מבנים נערכות עם דגש מרכזי לעמידותם של בניינים משותפים ובתים פרטיים במקרה של רעידת אדמה. מומחים סבורים כי במאה הנוכחית תפקוד את מדינת ישראל רעידת אדמה עוצמתית, שעלולה להביא לנפגעים רבים. לאור עובדה זו, בניינים רבים נערכים לרעידת אדמה ומזמינים מבקרי מבנים על מנת לבחון את עמידות הבניין. בבניינים ישנים לרוב יש צורך בחיזוק הבניין על פי התקנים המחמירים של רעידות האדמה.

כמו כן, איום נוסף שמאיים על תושבי מדינת ישראל הוא איום הרקטות והטילים לטווח הקצר. מומחי ביקורות מבנים בודקים גם את עמידותו של הבניין במקרה של נפילת רקטה. בין היתר נבדקים המקלט המשותף ו\או חדרי הממ”ד בדירות. לאור האיומים בגבול הצפוני, והמערך הרקטי של חיזבאללה וסוריה, עלינו להבטיח שבכל בניין יהיה מקלט או חדר ממוגן שבו נוכל לשהות בזמן מלחמה.

אפשרות התגובות סגורה.

+(reset)-