ראשי » מה יש לקרוא, עסקים

סדנאות בישול למי שרוצה ללמוד לבשל

18 בJuly 2010 | | אין תגובות | מאת

אורי תמיד אמר שיום אחד הוא ילמד לבשל, גם העובדה שרותי חברתו לחיים ואשתו לעתיד, אינה יודעת לבשל כמו שצריך וגם לא מעונינת כל כך להתחיל ללמוד לבשל תרמה להחלטה של אורי שהוא צריך ללמוד בעצמו לבשל, כי כל בית צריך לפחות מישהו אחד שיודע כיצד להחזיק מחבת.

אורי שאף פעם לא הרגיש צורך להתקרב למטבח בזכות הבישולים המדופלמים של אמו, גילה להפתעתו שלימודי בישול שמועברים בערוצי הטלוויזיה השונים מרתקים אותו, אבל עדיין הוא לא הצליח למצוא זמן פנוי כדי ללמוד לבשל כמו שצריך והתוכניות תמיד הפתיעו אותו עם רכיבים שאף פעם לא היו בהישג ידו.

אורי ניסה לקבוע עם אמו כדי שהיא תלמד אותו מספר מתכונים, אבל כמו שכמעט תמיד קורה אצל בני משפחה, הביטולים היו רבים, ההדרכות לא נעשו בצורה רצינית והדבר החשוב ביותר, אימא שלו שבישלה על פי אינטואיציה ולא על פי מתכונים, היא אף פעם לא הצליחה להסביר לו בדיוק את כמויות הדרושות לתבשיל, כך שבסופו של דבר כשאורי היה מנסה לבשל בבית, הבישולים שלו הפכו לאסון. גם ספרי הבישול שאורי קנה לעצמו התגלו לו כמשעממים ובלתי יעילים.

כשרותי הבינה שאורי נחוש בדעתו ללמוד לבשל ולאחר מספר רב של ניסיונות כושלים, היא החליטה להפתיע אותו ולהזמין בשבילו סדנא לבישול, רותי גילתה שישנן מספר רב ומגוון של סדנאות בישול המחולקות גם על פי נושאים וגם על פי דרגות קושי וניסיון החל: החל מבישול מאכלים מסורתיים וכלה בסדנאות קונדיטוריה מורכבות. רותי החליטה על סדנת בישול בסיסית, אבל שמשלבת בתוכה מספר מנות חגיגיות יותר. רותי ידעה שאם אורי ילמד לבשל כמו שצריך היא תהיה המרוויחה העיקרית מכך.

אורי שמח כמובן לקבל את המתנה המקורית וניגש בהתלהבות ללימודי בישול, הוא גילה שהשפית שמעבירה את הסדנא מצליחה לשלב בהצלחה הסברים תיאורטיים חשובים מאוד, יחד עם לימודים מעשיים שגרמו לו סוף כל סוף להבין את סודות הבישול.

מספר ימים לאחר סיום הסדנא אורי הזמין את בני משפחתו הקרובים ואת חבריו לארוחה מעשה ידיו ולא נשאר שם סיר אחד שלא התרוקן במהירות.

אורי סוף כל סוף למד לבשל כמו שצריך.

בית ספר לבישול –  דן גורמה

אפשרות התגובות סגורה.

+(reset)-