ראשי » מוצרים, עסקים

בית קליה

12 בSeptember 2010 | | אין תגובות | מאת

בית קליה

אין תחליף לטעמו המשכר של קפה שהוכן מפולי קפה טריים.  קלית קפה בבית איננה קשה כפי שנהוג לחשוב וזולה בהרבה מאשר רכישת פולים בבית קליה. בעבר קלית פולי הקפה נעשתה בבית באופן עצמאי; אי הנוחות שבקליה באופן זה גרמה לכך שצרכני קפה רבים בחרו לרכוש פולים במפעל או בבתי קליה. החיסרון שבכך הוא היעדר הארומה והטעם המיוחדים שבקליה ביתית. בעקבות זאת חלה התעוררות מחדש בקרב חובבי הקפה, של קלית קפה באופן ביתי והפסקת רכישת פולי קפה בבתי קליה.

בכדי לקלות את הפולים בבית יש לחמם את הפולים לכדי טמפרטורה של 240 מעלות ולאחר מכן לצננם באופן מיידי. הקושי בכך הוא בהפסקת הקליה במועד הנכון בכדי לא לשרוף את הפולים. מאחר ובמרחב הביתי אין מכשור מקצועי ומשוכלל כפי שקיים בבית קליה, האמצעי שניתן לבחור בו הוא מכשיר חשמלי להכנת פופקורן.

ניתן גם לבצע קליה בתנור אפייה, במחבת על הגז או בשימוש במכשירים ייעודיים לכך.

במהלך הקליה חשוב מאוד להקפיד על דרגת קליה נכונה, כי לזו השפעה משמעותית על טעם הקפה. דרגת הקליה הטובה ביותר היא עניין של טעם – כאשר קולים קפה לבד בבית ולא בבית קליה אפשר לנסות דרגות קליה שונות ולהתאים את הטעם באופן אישי. משך הקליה הנחוץ בשביל להגיע לדרגות הקליה השונות משתנה לפי אופן הקליה והטמפרטורה שמפיק מכשיר הקליה שבחרתם. יש לקחת בחשבון שסוגים שונים של קליה עשויים לארוך משך זמן שונה.

בסיום הקליה הפולים מגיעים לצבע הרצוי ואז צריך לצנן אותם במהירות. בכדי לעשות זאת ניתן להשתמש בשתי מסננות ולהעביר את הפולים ממסננת למסננת עד שהם מתקררים מספיק ואפשר לגעת בהם ביד. לאחר שהפולים התקררו יש לתת להם להתאוורר במשך כארבע שעות. מומלץ להכין את הקפה מהפולים שנקלו עד ל-48 שעות לאחר הקליה, אם כי הוא נשאר טרי במשך כחמישה ימים לאחר מכן.

על פניו נראה שתהליך הקליה הביתית הוא ארוך ומסובך ושעדיף פשוט לסור לבית הקליה הקרוב לשם רכישת פולים קלויים מראש, אך לאחר שתטעמו את הקפה הביתי תבינו את החיסרון הגדול שברכישת פולים בבית קליה.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-