ראשי » מה יש לקרוא, עסקים

ייעוץ עסקי

3 בJanuary 2011 | | אין תגובות | מאת

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי מכיל בתוכו ליווי צמוד על ידי יועץ עסקי מוסמך אשר מטרתו לייעץ לכם, בעלי עסקים, בכל הנוגע לייעול כלכלי של העסק שלכם תוך מתן דגש נרחב לסביבה בה אתם פועלים.

השלב הראשון בתהליך ייעוץ עסקי מוכר כתהליך אבחון, בו אותו יועץ ששכרתם ינסה להבין את העסק שלכם, המאפיינים הייחודיים של אותו מקצוע, רקע משפטי ותקינה חשבונאית לענף הכלכלי בו פועל העסק שלכם. עבודה רבה מבוצעת במטרה להבין את השוק בו העסק שלכם פועל ושלב האבחון יכול לנוע כשבועיים ואף יותר תלוי במורכבות הסביבה הכלכלית של העסק. במהלך שלב זה יועצים עסקיים רבים נעזרים במודל S.W.O.T במטרה לזהות את החולשות והחזקות המסתתרות בסביבה הפנימית של העסק שלכם ובמטרה לנתח את האיומים וההזדמנויות הניצבים בסיבתו החיצונית של העסק.

לאחר שהכין היועץ ניתוח מעמיק של העסק וסביבתו מגיע שלב חשוב מאוד בתהליך הייעוץ העסקי והוא הכנת תוכנית עסקית ספציפית ופרטנית לעסק. בראשית פירוט התוכנית העסקית יוגדרו חזון החברה ויעדיה הכלכלים, יפורטו המודלים העסקיים הרלוונטיים לעסק ותפורט תוכנית אסטרטגית-שיווקית ופיננסית לניצול הזדמנויות עסקיות.

לאחר הכנת התוכנית העסקית, הייעוץ העסקי עולה מדרגה והופך להיות אקטיבי ופעיל יותר בצורה בה לאחר שאושרה אותה תוכנית עסקית מתחילים הצעדים שנועדו לבנות והטמיע את דרכו החדשה של העסק, המיתוג עליו סוכם, התאמת העסק לתדמית שנבחרה לו (כגון: מוביל בשירות אדיב, זול במחיר, זמין 24 שעות וכדומא). בשלב זה העסק ינסה להתאים עצמו לדרך הכלכלית שנבחרה על ידי בחירת לוגו והדפסתו על נייר מכתבים של העסק וכדומא.

שלבים נוספים בתהליך ייעוץ עסקי תלויים בדרישותיו של העסק. עסקים רבים בוחרים להשקיע זמן ומאמצים רבים לתהליך השיווקי הכולל הכנת תוכנית שיווקית מסודרת אשר עלולה להכיל גם תכנון הקמתו של אתר אינטרנט לנוחיות לקוחות העסק. עסקים אחרים, אשר מאופיינים בפעילות כלכלית יותר מורכבת וסבוכה מקדישים זמן רב בתהליך הייעוץ העסקי בעריכת תוכניות מימון הכוללות גיוסי הון בהתאם לצרכי העסק, איתור וניהול משא ומתן על מול משקיעים פוטנציאליים בהתאם לגודל העסק ודרישות בעליו.

תהליך הייעוץ העסקי הינו תהליך מורכב וחיוני אשר יקבע את הדרך בה יבחר העסק שלכם להתקדם ולהתפתח.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-