ראשי » יוגה, מה יש לקרוא

תזונת תינוקות

20 בJanuary 2011 | | אין תגובות | מאת

מהרגע שהעובר נקלט בבטן הדבר המרכזי שגורם לו לגדול ולהתפתח הוא מזון.

מלידה ועד ארבעה חודשים המזון היחידי של התינוק הוא חלב אם או תחליף לחלב אם, הכמות והזמינות משתנה מגיל לגיל ומתינוק לתינוק. תינוקות יונקים אוכלים לעיתים תקופות יותר ובתדירות גדולה יותר. מגיל ארבעה חודשים נותנים לתינוק לטעום, מתחילים בהדרגה במזון מאודה ומרוסק. חשוב להתחיל בכל פעם בירק אחר למספר ימים לראות איך התינוק מגיב ושלא מפתח אלרגיות, גם אם התינוק לא מראה התעניינות לגבי מזון כלשהו לא להתייאש ולנסות שוב במועד אחר. מוצרי חלב ניתן לתת לתינוקות מגיל תשעה חודשים ובהדרגה. דבש ותותים מגיל שנה והילך. ביצים מבושלות היטב מגיל תשעה חודשים.

תזונת תינוקות חשובה להתפתחות תקינה, ומספקת חיוניות, שומן, ואנרגיה. חשוב לספק לתינוק מכל אבות המזון יש לבדוק שהארוחות כוללות: פחמימות, ויטמינים, חלבונים, בשר, סיבים תזונתיים ושומנים. לתינוק משלבים טיפות ברזל לפי משקל הגוף על מנת לספק ברזל בצורה מבוקרת הוא מאוד חשוב להתפתחות ויש לדעת שחוסר בברזל גורם לחוסר תיאבון ומשבש התפתחויות מסוימות במוח. שכנה שלי אמרה שלא הייתה נותנת טיפות ברזל ובמקום זה הייתה מערבבת טחינה גולמית עם מכלול פירות ופירות יבשים ובדיקות הדם הראו שהברזל במצב מצוין – נשמע נהדר למי שיש זמן ולא מתייאש כמוני אחרי פעם אחת שעשיתי וטרחתי וקיבלתי דחייה עמוקה שפגעה בי אנושות.

קיימים בשוק מוצרי מזון לתינוקות רבים וטובים אשר חוסכים את ההתעסקות במטבח במיוחד כאשר אין זמן עם ילדים ומטלות הבית למיניהם. תחליפי חלב, מחיות של פירות וירקות, פסטות מיוחדות לתינוקות, עוגיות נימוחות ועוד.

מזון הוא גם דרך לקשר בין התינוק לאמו ורצוי ומומלץ לעשות זאת ביחד עם בני המשפחה ובריכוז. לספק את המזון באהבה כך שהאוכל יתעקל בצורה טובה וירפד את הבטן מבפנים.

הרגלי האכילה מושרשים מגיל צעיר חשוב להקנות הרגלים בריאים, לספק את כל אבות המזון, להאכיל בשעות קבועות ומסודרות, בישיבה נינוחה ליד השולחן, בכלי אוכל המתאימים לתינוק ובמינונים המתאימים לתינוק. רצוי לגוון ולהפתיע. לתת לתינוק להתעסק עם האוכל לחוות אותו מכל החושים. לא להירתע מהלכלוך. טיפ קטן לסטריליים: נייר עיתון מתחת לכסא האוכל של התינוק וסינר.

אפשרות התגובות סגורה.

+(reset)-