ראשי » מה יש לקרוא, עסקים

מכירת עסקים

21 בFebruary 2011 | | אין תגובות | מאת

עסק מצליח הוא עסק שמעורר השראה עבור כל יזם ואיש עסקים. בארץ ישנם עשרות רבות של עסקים שזקוקים לדחיפה הקטנה שתעשה בעבורם את ההבדל בין עסק לבין עסק מצליח. לרוב מדובר בהתרחבות המצריכה מיתוג, גיוס עובדים, והשכרת נכסים – מה שדורש הון שברוב המכרים הבנק לא מוכן לממן. כאן נכנסים לתמונה אנשי עסקים המעוניינים לזהות עסקים כאלה ולקנות אותם על מנת להיות אלה שירוויחו ובגדול מההתרחבות של העסקים הקטנים עם הרעיונות הגדולים. מכירת עסקים כאלה מתרחשת כמעט כל חודש, יכול להיות שמסעדת המזון המהיר שמתחת לביתנו עברה בעלות ממש מבלי שנשים לב.

קניית עסקים למכירה

קנייה ומכירה של עסקים כאלה, כאשר פוטנציאל כלכלי רב טמון בהם, דיי שכיחים למעשה בקרב אנשי העסקים בישראל. יתרה מכך, בישראל קיימות חברות המאתרות עסקים בעלי פוטנציאל כלכלי ומשדכות בניהן לבין אנשי העסקים המסוגלים לגייס את ההון. גם בתהליך של מכירת עסקים מתנהל משא ומתן בין הצד המוכר את העסק לבין הצד הקונה ובסופו של התהליך העסק עובר לידיים חדשות. ידיים שלעיתים מסוגלות לגייס כסף רב ולגרום להצלחה רבת היקף של העסק.

לכל מיזם בעל רעיון ותוכנית עסקית מפורטת יש סיכוי להצליח. השלב הבא בסיכוי להצלחה הוא באנשים העומדים מאחורי העסק ומנהלים אותו. ניהול טוב יביא להצלחה ולהתרחבות של העסק ואילו ניהול כושל יביא לסגירתו המיידית. מכירת עסקים כושלים היא אתגר גדול בעבור אנשי עסקים שונים המזהים גם עסקים כושלים ומאמינים שעל ידי הניהול הנכון של האדם הנכון העסק יפרח ויתרחב.

כאמור, חברות רבות מתמחות אך ורק בייעוץ עבור שני הצדדים של המטבע: אלו המוכרים את העסקים ואלו הקונים אותם. בעל עסק קטן צריך ייעוץ לפני מכירת העסק לידיים מנוסות יותר, והחברות מתמחות בין היתר בניהול משא ומתן של מכירת עסקים והעברתם לידיים אחרות.

קראו על קידום אתרים אוטומטי באתר אקסרומר

אפשרות התגובות סגורה.

+(reset)-