ראשי » מה יש לקרוא, עסקים

ליסינג מימוני

14 בApril 2011 | | אין תגובות | מאת

אחזקת רכב בישראל של שנת 2011 מעולם לא הייתה יקרה יותר. כאשר הבנקים מעמידים הלוואות בריביות גבוהות בהתאם לשיעור הריבית במשק, כאשר מחירי פוליסות הביטוח לרכב גבוהות וכמובן, מחירי הדלק נוסקים למרומים – שיעור עלות אחזקת הרכב בישראל זינק במספר אחוזים בודדים, מה שפוגע בסופו של דבר בכיס של מעמד הביניים שיכול להרשות לעצמו להחזיק רכב בישראל. חברות הליסינג שמספקות פתרונות ליסינג מימוני מנסות להקל על הצרכן הישראלי ולהעמיד הלוואות לרכב במחירים אטרקטיביים לעומת הבנקים.
ליסינג מימוני בניגוד לשיטת הליסינג התפעולי פועל על עקרון נורא פשוט, מדובר על הלוואה לרכישת רכב לכל דבר – כאשר הרכב נרשם על רוכש הרכב – ובסיום תקופת התשלום הרכב בבעלות מלאה של הרוכש. באמצעות הליסינג המימוני חברות השכרת הרכב וחברות הליסינג מאפשרות לצרכן לרכוש רכב חדש או מיד ראשונה במחירים אטרקטיביים ונוחים, ולעיתים ללא ריבית על ההלוואה. צעד זה משתלם לענף הליסינג שכן חברות הפועלות בליסינג התפעולי מחליפות את צי הרכב שלהם כל 3 שנים או 100,000 קילומטר.
ליסינג מימוני מתאים יותר לצרכן הפרטי, מי שאינו מעוניין לרכוש הלוואה בריבית גבוהה דרך הבנק. מדד הפריים היום גדל בשיעור משמעותי מערכו במהלך המשבר של שנת 2008, וכיום הריבית על המשכנתא או ריבית על כל הלוואה שצמודה למדד הפריים פשוט לא כדאית. על כן, חברות הליסינג מעמידות תשלומים נוחים עבור רכישת רכב בשיטת הליסינג המימוני ומי שמרוויח מכל הנושא הוא הלקוח.
לפני חתימה על הסכם רכישת רכב בשיטת ליסינג מימוני רצוי לבדוק באיזה רכב בוחרים. יש לשים לב שמחירי הדלק עלו כבר מראשית 2011 ונראה כי המגמה רק תמשיך לעלות. בחירה ברכב חסכוני בדלק תחסוך בעבורכם עוד מאות עד אלפי שקלים בשנה – צעד חכם לאור המשבר במדינות העשירות בנפט כמו לוב וערב הסעודית.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-