ראשי » מדריך למחשב

האצת המחשב

24 בJuly 2011 | | אין תגובות | מאת

האצת המחשב מדריך למשתמשי חלונות

בדרך כלל, התסמינים לכך שהמחשב שלך איטי יופיעו כמה חודשים אחרי שימוש אינטנסיבי במחשב. במידה ולא מבוצעים טיפולי תחזוקה בסיסיים במחשב מדי מספר שבועות, לאחר ניצול מסוים של שטח דיסק, והתקנת תוכנות שמופעלות יחד עם עליית המחשב, אנו נרגיש באיטיות ועייפות של המחשב. כתוצאה מתוכניות רבות שמופעלות יחד עם עלייתו, המשאבים של המעבד והזיכרון של המחשב נצרכים על ידי כל כך הרבה תוכנות, מה שמוביל לאיטיות ואף לקריסה של תוכניות וחלונות.

מרבית מהמשתמשים שאין להם ידע בסיסי בעולם המחשבים ימהרו להסיק מסקנות לא נכונות כמו: “וירוס השתלט לי על המחשב” או “המחשב כבר ישן והגיע הזמן לקנות מחשב חדש”. אז זהו שזה לא סוף העולם, ויש מספר מהלכים שניתן לבצע על מנת לשפר את מהירות הגלישה, הדפדוף והשימוש היום יומי במחשב שלנו. ולא, לא מדובר בפירמוט המחשב, מה שנתפס בקרב רוב המשתמשים כפיתרון פלא שפותר את כל בעיות המחשב ומחייה אותו מחדש.

לפני שאתם מתחילים כדאי לגבות את המחשב שלכם, דוגמה לתכנת גיבוי ניתן למצוא כאן

הפעילו תוכנות לסריקה אחר וירוסים ותוכנות ריגול זדוניות
רצוי שכל מחשב ביתי היום יכלול תוכנת אנטי וירוס טובה שיודעת לאתר ולטפל נקודתית בוירוסים ותוכנות זדוניות שעשויות להשפיע לרעה על הביצועים ועל המהירות של המחשב שלנו. במידה ואין לכם תוכנת אנטי וירוס מותקנת על המחשב, רצוי לגשת לחנות המחשבים הקרובה לביתכם ולרכוש תוכנת אנטי וירוס. הקפידו לעדכן את התוכנה על בסיס יום-יומי על מנת להשאיר את המחשב שלכם מוגן בפני כל וירוס או תוכנות זדוניות המופצות כמידי יום ברשת.

דוגמה לתכנת אנטי וירוס: כאן

במידה ואתם לא מעוניינים להוציא יותר מדי כסף על תוכנת אנטי וירוס, קיימים באינטרנט כלים חינמיים לסריקה אחר וירוסים אונליין. ספקיות האינטרנט בישראל מעמידות לרשות הלקוחות תוכנות כאלו באתרי הבית שלהן. כמו כן, קיימים תוכנות חינמיות שניתנות להורדה באמצעות האינטרנט בפורטלים הגדולים והמוכרים בארץ ובחו”ל.

מתי בפעם האחרונה ביצעתם איחוי לדיסק הקשיח שלכם?
את פעולת איחוי הדיסק מומלץ לבצע אחת לחודש או חודשיים. הפעולה, שלא צריך להיות גאון מחשבים כדי לבצע אותה, מתבצעת באמצעות אשף ידידותי למשתמש שקיים במערכת ההפעלה של חלונות. לרוב, את פעולת איחוי הדיסק מומלץ לבצע על המחיצה שעליה מותקנת מערכת ההפעלה שלכם. ניתן להגיע לאשף איחוי הדיסק על ידי הקלקה על “המחשב שלי” בשולחן העבודה.

באיזור “המחשב שלי” יוצגו בפנינו כל המחיצות של הכוננים הקשיחים המותקנים במחשב שלנו. לרוב, המחיצה שעליה מותקנת מערכת ההפעלה תיקרא כ-“דיסק מקומי”. נוכל לאמת שזוהי המחיצה שעליה מותקנת מערכת הפעלה על ידי הימצאות התיקה Windows. נלחץ עם הלחצן הימני על המחיצה ונבחר בתפריט ב-“מאפיינים”. נעבור לכרטיסיה כלים ונבחין באפשרות האיחוי. לחיצה על לחצן “איחוי כעת” תפתח בעבורנו את אשף איחוי הדיסק. לחיצה על נוספת על “איחוי כעת” תתחיל בפעולה של איחוי הדיסק.

פעולת האיחוי עשויה לקחת מספר שעות, ותלויה בכמות הקבצים המפוצלים שקיימים על מחשבכם ובפעם האחרונה שבוצע איחוי לדיסק. הפעולה עשויה לתרום לשיפור המהירות של הדיסק הקשיח שלכם, וניצול חכם של המשאבים שהדיסק הקשיח צורך בעבודה היום-יומית על המחשב.

צמצמו את מספר התוכניות הנטענות עם עליית המחשב

הפעולה הבאה מתאימה יותר למשתמשים מתקדמים והיא למעשה תתרום לזירוז קצב עליית המחשב, וחסכון בצריכת המשאבים של מערכת ההפעלה שלכם. במסך הבית, נלחץ על לחצן ה-“התחל” ומיד אחר כך נקיש על “הפעלה”. למשתמשים בחלונות 7 או ויסטה ניתן להגיע למסך ההפעלה על ידי לחיצה על כפתור ה-Windows במקלדת יחד עם האות R.

במסך ההפעלה נקליד msconfig ולאחר מכן נלחץ על אישור. בכרטיסיה “הפעלה” יוצגו לנו כל התוכניות אשר עולות בהפעלה של המחשב. שימו לב שעלייתם של תוכנות מסרים מיידים וסקייפ אינה הכרחית ישר בהפעלה של המחשב, וטעינתם עם הפעלת המחשב אורכת זמן וגוזלת משאבים. על ידי הסרת הסמן וי מתוכנות אלה נוכל לזרז את המהירות בהפעלת המחשב ולמנוע מתוכנות מיותרות לגזול משאבים מהמחשב בעת הפעלתו.

רצוי שרק תוכנות חיוניות כמו אנטי וירוס, ובקרים השולטים על ההתקנים השונים שמחוברים למחשב יעלו עם הפעלת המחשב. בעת התקנה של תוכנית הקפידו לבטל את סמן הוי באפשרות של עליית התוכנית בהפעלת המחשב, מה שיחסוך בעבורכם את הביטול הידני באמצעות כלי ה-msconfig.

הדפדפן שלכם נתקע ולעיתים קורס? נסו לשדרג לגרסה חדשה או לעבור לדפדפן אחר
האינטרנט השתלט על שגרת היום יום שלנו. אין מה לעשות, את רוב שעות המחשב שלנו אנחנו מעבירים בגלישה באינטרנט. ולכן ברוב הפעמים שמתלוננים על איטיות במחשב, מדובר על איטיות בטעינה של אתרי אינטרנט או הדפדוף במספר חלונות אינטרנט בו זמנית. מערכת ההפעלה של חלונות “מאלצת” אותנו, המשתמשים, לעבוד עם אינטרנט אקספלורר. הדפדפן הוותיק הוא הדפדפן השכיח ביותר בקרב הגולשים ברשת האינטרנט, אבל זה לא אומר שהוא הטוב והמהיר ביותר. הגלישה באתרים רבים עדיין איטית ומייאשת עם האינטרנט אקספלורר מאשר עם דפדפנים אחרים.

לפני שתנסו לעבור לדפדפן אחר, בדקו אם הגרסה של דפדפן האינטרנט אקספלורר שלכם היא אכן העדכנית ביותר, במידה ולא ייתכן שעדכון תוכנה לדפדפן בגרסה החדשה ביותר עשוי לתרום לבעיות המהירות השונות. אופציה נוספת היא מעבר לדפדפנים שמציעות המתחרות: FireFox של מוזילה או Chrome של גוגל. שני הדפדפנים הללו נחשבים לדפדפנים מצוינים שמקבלים שבחים בקרב מיליונים של משתמשים ברחבי העולם והגלישה בהם אכן יותר מהירה מהגלישה באינטרנט אקספלורר.

שדרוג הזיכרונות במחשב
במידה וכל הניסיונות שלך לשיפור מהירות המחשב הותירו אותו עדיין איטי ומפגר מאחור בביצועים מול שאר המחשבים בבית, מומלץ לבדוק אפשרות לשדרוג הזיכרונות במחשב. ניתן לגשת עם המחשב לחנות מחשבים, טכנאי יבדוק אילו זיכרונות מותקנים במחשב, ויציע בעבורכם שדרוג לזיכרונות בעלי נפח גדול יותר. לעיתים, תוספת מינימלית של זיכרון בנפח של 1 ג’יגה, עשוי להאיץ את המחשב ולפתור את בעיות האיטיות

 

 

 

 

ביטויי חיפוש נפוצים:

  • האצת המחשב

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-