ראשי » עיצוב

בית דפוס ומכונת חוברות

28 בOctober 2011 | | אין תגובות | מאת

 

בתי דפוס רבים משמשים ממש כמו הוצאה לאור שהיא קטנה יחסית ומתעסקים בהדפסה של חוברות. החוברות שמודפסות בבית דפוס יכולות להיות חוברות שמיועדות לבתי ספר ואוניברסיטאות ויכולות להיות חוברות שמיועדות למוצרים מסויימים ומשמשות כחוברות הסברה.

כאשר בית דפוס מקבל הזמנה להדפסת חובות עליו להיערך להדפסה של כמות רבה של דפים. ישנו הבדל בין סתם עלון שיוצא לצרכן לבין חוברת עם כמות גדולה של עמודים שמעבירה הרבה מידע.

בתי דפוס שמציעים שירותים של הדפסת חוברות יעבדו עם מכונת חוברות שיוצרת כריכה לחוברות שמודפסות בבית דפוס. הכריכות של החוברות יכולות להיות כריכות ספירלה או כריכות פלסטיק ויכולות גם להיות כריכות קשות כמו של ספרים. לכל אחד מהדרכים לכרוך חוברת עומדת מכונה שונה בבית דפוס שאחראית על סוג הכריכה הספציפי.

בתי דפוס דיגיטלי שמחזיקים בידהם מכונות דפוס מתקדמות יכולים להדפיס חוברות במהירות הבזק. מכונת דפוס שמדפיסה בדקה 130 עמודים יכולה להדפיס גם שישים חוברות בשעה ו2000 חוברות ביום. תודות למכונות הדפוס הדיגיטליות אפילו בעבודות דפוס כמו הדפסה של חוברות ניתן לקבל זמני אספקה מהירים מאוד.

מכונות החוברות שנמצאות בבית דפוס משלימות את תהליך הפקת החוברות ונותנות שירותי כריכה מהירים לכל חוברת. אם נבחן את מכונות החוברות שהיו קיימות בעבר לעומת מכונות החוברות שקיימות היום בשוק נוכל לראות שינוי גדול. בעבר על מנת שנוכל לכרוך ספר או חוברת היה עלינו להמתין שעות ארוכות ולתפעל את המכונות בצורה ידנית. מכונת כריכה של ספירלה למשל היתה מכונה בה היו צריכים באופן ידני לגלגל את הספירלה בתוך המכונה.

היום מכונות הכריכה הם מכונות מהירות מאוד שבלחיצת כפתור אחת יכולות לכרוך גם חוברת עבה וגדולה. העובדה הזו מאפשרת לבתי דפוס שמחזיקים במכונת חוברות להעניק שירותים לגופים גדולים ואף לגופים ציבוריים שזקוקים לשירות של הדפסת חוברות.

בית דפוס שלוקח על עצמו עבודה של הדפסת חוברות מחוייב לבצע את תהליך ההדפסה מא עד ת. קיימות מכונות דפוס דיגיטליות שמדפיסות על גבי נייר רציף שמתאימות מאוד לצרכים של הדפסת חוברות. מכונות שמדפיסות על נייר רציף יכולות למספר את את החוברת תוך כדי ההדפסה וליצור רצף מספרי בין הניירות. בדרך כלל שבית דפוס מדפיס חוברת עליו ליצור רצף מסויים בין הדפים שכן, החוברת נקראת בצורה רצופה דף אחר דף.

עבודה עם מכונת דפוס שאינה מתאימה להדפסת חוברות יכולה להוסיף עבודה לבית הדפוס שמדפיס את החוברת. ישנן מכונות לכריכה בחום שהופכות את כריכת החוברות לקלה ויעילה. מכונה שמבצעת כריכה בחום של חוברות היא מכונה שמשתמשת בפיסת בד שמוצמדת בחום לעמודי החוברת יוצרת כריכה לחוברת. כריכה בחום היא טכנולוגיה של כריכה שהיא זולה יחסית ונותנת מראה מהודר לכל חוברת או ספר אותה היא כורכת. לעומתה כריכה של ספירלה יכולה להיראות כלא מהודרת מספיק עבור חוברות מסויימות.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-