ראשי » עיצוב

פליירים הבדל בין חו”ל לארץ

29 בOctober 2011 | | אין תגובות | מאת

 

בכל העולם משתמשים במוצרי דפוס לפירסום. לא קיימת מדינה שלא מדפיסים בה פליירים פירסומיים. בכל יבשת שנבקר בה בעולם עסקים שונים ינסו למכור לנו ולהציע לנו את שירותיהם. בכל זאת קיים הבדל תרבותי בין ישראל למדינות אחרות שבא לידי ביטוי גם בפליירים שמדפיסים על גביהם פירסומות. את ההבדלים מצאנו בכמה נקודות

1. מחיר- מחיר הדפוס בארץ הוא בין הזולים בעולם. אולי זה בגלל שהראש היהודי תמיד ממציא פטנטים וידוע כטוב בעסקים. אם תכנסו לאתר של דפוס בבריטניה למשל תגלו שמחיר של פליירים להדפסה הוא כמעט כפול מהחיר של פליירים בישראל. כאשר אנחנו מתבוננים על ההבדל הגול במחיר אנחנו לא יכולים שלא לשאול את עצמנו מדוע ההפרש הוא גדול כל כך.

האמת היא שהסיבה היא לא ידועה. מחיר נייר לפליירים הוא לא שונה בהרבה בין מדינות וגם מחיר של הדפסה הוא לא שונה בהרבה. יכול להיות שמחיר העיוצב של הפלייר הוא שונה מכיוון שבאירופה ובארצות הברית מקצוע של מעצב גרפי הוא מקצוע שמכניס יותר מאשר בישראל. למרות הכל ההבדל הגדול במחיר בין פליירים בישראל לפליירים בארצות אחרות הוא עדין שנוי במחלוקת ומעורר ספקות רבות לגבי תעשיית הדפוס העולמית.

2.שפה- קיימות ארצות שהשפה בה משתמשים בפירסום היא שפה גבוהה יחסית וספרותית.בישראל כאשר אנחנו מדפיסים פליירים פירסומיים אנחנו נשתמש בשפה פשוטה שיכולה ליגוע בכולם. לכל ארץ ומדינה קיים הסלנג שלה. קיימות מדינות שהם השימוש בסלנג בפירסום הוא גדול יותר מבאחרות.

אם נתבונן על פלייר שהודפס בפרבר בארצות הברית שמדברים בו באנגלית דרומית אולי בכלל לא נבים מה מודפס על גבי הפליירים אפילו שאנחנו מדברים אנגלית טובה ורהוטה. השימוש בשפה מותאם למקום בו הפליירים מחולקים והגבולות של השימוש בשפה ובסלנג משתנים בין מדינה למדינה. גם בישראל פליירים שמחולקים בשכונת מגורים יכולים להכתב בשפה שונה מפליירים שמחולקים בתפוצה ארצית ושייכים לחברה ענקית ומובילה.

3. דרכי חלוקה- בישראל חלוקת פליירים היא פופלארית יותר מדלת לדלת או במרכזי קניות. כאשר אנחנו מדפיסים פליירים פירסומיים אנחנו שולחים שליח שיניח את הפליירים שהדפסנו בתיבות דואר של אנשים או שיעמוד במקום ציבורי ויחלק את הפליירים שלנו לאנשים על מנת ליצור חשיפה. בישראל אסור להדביק מודעות סתם כך ברחוב על גבי כל לוח ואסור גם לזרוק על הריצפה פליירים. קיימות ארצות בהם חלוקת הפליירים מתבצעת בצורה שונה מבישראל.

ישנן ארצות בהם מותר במקומות מסויימים לזרוק פליירים על הריצפה במטרה שאנשים יחשפו אליהם וישנן ארצות בהם אין חלוקת פליירים בכלל בתיבות הדואר והמקום היחידי בו אנחנו יכולים לראות פליירים הוא בעסק עצמו או במרכזי קניות גדולים. השוני הזה משפיע על גודל התפוצה של הפליירים שלנו ועל כמויות ההדפסה שאנחנו בוחרים להדפיס בבית דפוס.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-