ראשי » עיצוב

פנקסי חשבוניות אז והיום

29 בOctober 2011 | | אין תגובות | מאת

 

פנקסי חשבוניות מאז ומתמיד היו מוצר דפוס נרכש. הסיבה לכך היא שפנקסי חשבוניות הם מוצר דפוס שאנחנו פשוט צריכים. כל עסק שינסה להתנהל ללא פנקסי חשבוניות ימצא את עצמו בבעיה מול רואה החשבון שלו ומול רשויות המס. לכן פנקסי חשבוניות הם מוצר דפוס שניתן היה לרכוש אותו עוד בראשיתה של המדינה.

נכון, כאשר מדינת ישראל רק הוקמה התשתית האירגונית של המדינה לא הייתה חזקה מאוד לכן כל ההתנהלות מול מס הכנסה ורואי החשבון לא הייתה ומסודרת. ובכל זאת הוצאת חשבונית של כל שירות שניתן ללקוח הייתה מקובלת, אפילו לצורך מתן של קבלה לעיסקה. אם נסתכל על פנקסי חשבוניות ומלפני ארבעים שנה נווכח לגלות נייר משעמם ואפור שמעלה אסוציאציות של מפעל תעשייתי גדול.

הדרך בה היו עושים העתק לקבלות היו על ידי נייר קופי שהיה צריך לשים אותו מתחת לנייר של פנקס החשבוניות. נייק הקופי המיושן היה נייר בצבע כחול כהה שהיה מעביר את התוכן שקיים על גבי פנקסי החשבוניות לעמוד מתחתיו.  עוד דבר שאפשר להגיד על פנקסי חשבוניות פעם הוא שלא היה בהם שום פן אישי של הבעל העסק שמתשמש בו.

פנקסי חשבוניות היו מוצר שקונים בחנות וכולם משתמשים באותו פנקס. לא היה עיצוב גרפי של פנקסים ולוגו אישי לכל פנקס חשבוניות. בעבר לא חשבו בכלל על פנקסי חשבוניות כמוצר פירסומי ומיתוגי. ההבניה לגבי היכולת להעביר מוצר ולמכור אותו דרך נייר ודפוס לא הייתה קיימת בעבר, לכן מוצר כמו פנקסי חשבוניות היו מוצר שלא קיבל התייחסות מיוחדת ועיצוב מיוחד.

היום ניתן לראות שינוי גדול ביחס שנותנים לפנקסי חשבוניות בתור מוצר דפוס ומוצר שיווקי לעסק. בעלי עסקים ונותני שירותים מדפיסים פנקסי חשבוניות מעוצבים ויפים שנושאים את לוגו החברה שלהם ומעוצבים על ידי מעצב גרפי מומחה שמעצב להם פנקס חשבוניות שמכבד את בעליו. היום פנקסי חשבוניות מודפסים על גבי נייר כימי עם שני העתקים ומודפסים במכונות דפוס משוכללות ומתקדמות כמו מכונות דפוס דיגיטליות ומכונות דפוס אופסט. קיימות בשוק מכונות הדפסה שמדפיסות על גבי נייר רציף ומסייעות בהדפסה יעילה של פנקסי חשבוניות. כאשר מדפיסים פנקסי חשבוניות בבית דפוס ניתן על הדרך להדפיס גם מוצרי דפוס אחרים שדומים בתבניתם, כמו פנקסי קבלות,תעודות משלוח פנקסי ממו ופנקסי הזמנות.

כל אחד ממוצרי הדפוס האילו הוא מוצר דפוס שיכול לקבל עצוב עם לוגו וסלוגן נחמד, בדומה לעיצוב של פנקסי חשבוניות. מוצרי הדפוס הללו גם מודפסים על גבי פנקסים על נייר כימי עם שני העתקים.  העיצוב של מוצרי הדפוס כמו פנקסי חשבוניות ופנקסי קבלות הוא עיצוב פשוט יחסית אבל עשין הוא בעל חשיבות גדולה מאוד. ברגע שכל הנייר הנשרדי בעסק שלך ממותג סביבת העבודה שלך נראת אחרת לגמרי.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-