ראשי » מה יש לקרוא

עורך דין צבאי

5 בJune 2012 | | אין תגובות | מאת

עורך דין צבאי – להצדיע לפרקליט
חוק השיפוט הצבאי שנחקק בשנת 1955, מגדיר את סמכותם של בתי הדין הצבאיים כאחראיים לשפיטה פלילית של החיילים ואזרחים הנתונים למרות הצבאית (כמו עובדי צה”ל ואחרים). עורך דין צבאי הוא מי שאמון על ייצוגם של נאשמים המובאים בפני בית המשפט הצבאי. לנאשמים ניתנת האפשרות לבחור עורך דין שימונה עבורם מטעם הסנגוריה הצבאית, או לחלופין להיות מיוצגים על-ידי עורך דין פרטי הבקיא בחוק השיפוט הצבאי שהינו בעל אישור ייצוג בבתי הדין הצבאיים מטעם וועדה בראשות שופט בית המשפט העליון.

היות והמצב הייחודי של מדינת ישראל גורם למעשה למעורבות בלתי נפרדת של הצבא בחברה האזרחית, המשפט הצבאי גם הוא חלק בלתי נפרד מההתנהלות הפרטית והציבורית בארץ. הצורך בשכירת עורך דין צבאי לצורך ייצוג אישי יכול להתחיל כבר כחלק מתהליכי האיתור והמיון לצה”ל ולהסתיים גם שנים ארוכות לאחר סיומו בפועל של שירות המילואים האישי. החל ממועמד לשירות בטחון המעוניין למצות את זכויותיו או לחלופין נתקל בקשיים עם המערכת הצבאית, דרך חיילים ואנשי קבע שנתקלים בבעיות שונות וכלה בחיילי מילואים הכפופים למערך השיפוט הצבאי, כמעט כל גבר ואישה יהודיים במדינת ישראל מנהלים דיאלוג עם המערכת הצבאית בשלב כלשהו בחייהם ועל כן יש סיכוי כי יזדקקו לשירותיו של עורך דין צבאי מנוסה.
לאתר של אילן כץ : עורך דין צבאי ופלילי – דינ יצבא

איך לבחור עורך דין צבאי?
רצה הגורל וטרם, במהלך או לאחר השירות הצבאי שלכם נפלה מחלוקת ביניכם לבין צבא הגנה לישראל ואתם נזקקים לשירותיו הטובים של עורך דין. אחת הבעיות המרכזיות היא בחירה באדם מיומן, מהימן ואיכותי. כשאתם מבקשים להתקשר עם עורך דין צבאי, הקפידו בשלב הראשון לוודא כי הוא אכן בעל השכלה וניסיון משפטיים ממעלה ראשונה וחשוב לא פחות – אישור להופעה בפני בית הדין הצבאי. גם אם בתחילה נדמה כי הבעיה שלכם קלה לפתרון ולא יהיה צורך בפניה לערכאות, חשוב מאד להבטיח כי היה והדברים יתגלגלו לבית המשפט, הנציג המשפטי שלכם יוכל להמשיך ללוותכם בתהליך. בנוסף לכך הקפידו לבחור עורך דין צבאי בעל רקורד של הצלחות בתיקים צבאיים מהסוג אליו אתם נדרשים: נפקדות או עריקות, שימוש בסמים בצבא או במילואים, שימוש בלתי חוקי בנשק, הטרדה מינית, תאונות דרכים, דין משמעתי וכדומה.
עורך דין אילן כץ: ייצוג חיילים, מחיקת רישום לחיילים

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-