ראשי » עסקים

עורכי דין מה זה הדבר הזה?

24 בJanuary 2013 | | אין תגובות | מאת

 

את המאמר התחיל עם סיפור אישי קטן- בהיותי נער צעיר, באחד מימי שבת יצאתי לטיול עם חברי לתיכון, הטיול התחיל טוב מאוד, היה יום יפה בחוץ והרי יהודה לעולם לא נראו כל כך טוב עבורי. במהלך הטיול הבחנו בנערה ששרועה בחול, היא הייתה פצועה ולא היה ניתן לראות מסביב אף אדם שככל הנראה היה האחראי לפציעתה של הבחורה, נתנו לה מים והיא סיפרה כי עבר באזור בן מיעוטים שניראה כי ראה שיש באמתחתה תיק גדול ורצה לשדוד אותה, היא נאבקה בו והוא פשוט נמלט מהמקום. הזמנו משטרה ואמבולנס ואותה נערה פונתה.

ימים לאחר שקרה המקרה עקבתי אחר אותו סיפור מאחר והוא תפס כותרות באינטרנט ואפילו בתקשורת המקומית. ימים לאחר שזה קרה תפסו את מי שהיה אחראי למקרה ואני זוכר שבאחת ממהדורות החדשות רואיין בבית המשפט בחור צעיר מאוד, חדור מוטיבציה ובעל שפה רהוטה.

אותו בחור צעיר היה עורך הדין מהסנגוריה הציבורית שייצג את הבחור הצעיר שהואשם בתקיפה, בסופו של דבר הבחור המואשם שוחרר מהיעדר ראיות. הסיפור הנ”ל כל כך עניין אותי שהחלטתי שגם אני רוצה להיות כמו אותו עורך דין צעיר וללכת ללמוד משפטים ולהפוך לעורך דין פלילי שיעביר את רוב שעותיו במעבר בין בתי משפט למשרד רווי תיקים.

 כל כך עניין אותי עולמם של עורכי דין פליליים והאופן שבו הם מייצגים כל אדם שרק זקוק לסיוע משפטי ללא הפרדה בין העבירה שביצע הינה מוסרית או כזו שגורמת להדים תקשורתיים חסרי תקדים.

עורכי דין פליליים הינם עורכי דין שעושים כל שביכולתם כדי להביא את תובנתם המשפטים לידי כתב מול השופטים בבית המשפט, בדרך כלל עורכי דין פליליים יעשו הכול כדי שהמיוצג שלהם יצא שידו על העליונה, או במילים אחרות- יצא זכאי, ואם מדבר בייצוג של התובע- שבסופו של משפט התובע ייצא עם פיצוי הולם על העבירה שבוצעה נגדו ושמי שביצע את העבירה בסופו של תהליך משפטי יקבל את העונש המקסימאלי תמורת העבירה שביצע.

אם כן, עורכי דין פליליים בכל מדינת ישראל לומדים שנים ועוברים מבחני לשכה קשים מאוד כדי בסופו של דבר להיות אלו שיסייעו לתובעים או נתבעים לקבל את שמגיע להם.

 הכלים שאותם עורכי דין פליליים מקבלים במהלך תקופת ההכשרה שלהם הינם כלים מוגבלים עד מאוד, את רוב העבודה ואת התנהלות המשפט הם לומדים בדרך כלל על בשרם ובשטח, ובסופו של תהליך מדובר בעיסוק מעניין עד מאוד שככל הנראה יהיה קשה למצוא כמותו בכל משק העבודה בארץ ובעולם.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-