ראשי » מה יש לקרוא

שאלות הלכה

2 בJanuary 2013 | | אין תגובות | מאת
תגים:

 

רבים בציבור הדתי והמסורתי. מחפשים כל העת תשובות לשאלות ולמצבים שהם נתקלים בהם כל העת. אנשים חוששים לבצע עבירות ושגיאות בנושאים שונים במהלך היום יום.לדוגמא. אישה שמבשלת במטבח לא תמיד יודעת איך לנקות את הכלים בצורה שתשמור על כשרות בשר וחלב. בעיה אחרת שיכולה לצוץ היא ביחסים שונים של עובד ומעביד. איך להתנהג בבית הכנסת ועוד שאלות מחיי היום יום.

לעיתים יש גם שאלות שנוגעים לאירועים שונים וחשובים בחיי המשפחה והיחיד. בעבר היו הרבנים בקהילה עונים על שאלות הלכה כאלו ואחרות, במסגרת פגישות ודיונים בקהילה. היום יש כלי נוסף לשאלות ותשובות והוא האינטרנט. באתרים של מוסדות דתיים מייחדים פרק נכבד למדור של שאלות הלכה לרב.

נושאי שאלות הלכה

נושאי שאלות הלכה עוסקים למעשה בכל התחומים שבחיי החברה והקהילה הדתית והמסורתית. אנשים. דתיים יכולים לשאול שאלות וגם לקבל תשובות מנומקות לעניינים שבינם לבין אנשים לא דתיים. איך להתנהג במצבים בהם הם נתקלים בהתנהגות כזאת או אחרת של אנשים חילוניים דווקא.

השאלות שיישאלו יבדקו על ידי הרבנים המוסמכים. הרבנים יתייעצו בינם לבין עצמם. ברוב המקרים הם ילכו לספרות תורנית שנכתבה במשך מאות שנים. ספרות של רבנים גדולים שכתבו ביאורים ופרשנות למקרים דומים. הם ידלו את התשובות אם המקרים דומים אז אין בעיה לעיתים, יש צורך בחידושים שונים בגלל השאלות שנוצרות בעידן המודרני. במקרה כזה תינתן תשובה שמתאימה לרוח התקופה.

פעילויות נוספות במוסדות דת

מדור שאלות הלכה ותשובות באתר של המוסד הדתי או הכולל הוא רק חלק משפע הפעילות הגודשת את המוסד. הכול כדי להפיץ דברי תורה והלכה . המוסד מקיים שפע של פעילות דתית כמו מכוני מחקר בנושאי יהדות. מפיץ כתבי עת ,מקיים מוסדות שיפוט  דתיים, מקיים מדורים של פרשנויות.

ביאור של פרשת השבוע ואחרות. יש לו בתי מדרש עם תלמידים בתי כנסת ועוד פעילות דתית מסועפת רבה. ברור הוא, שמי שבקש בעצת הרבנים בנושאי שאלות הלכה במוסד מפואר כזה  יכול להיות בטוח שהוא מקבל תשובה נכונה ובטוחה לשאלה ששאל. כי סך הכול מאחרי הרב נותן התשובה עומד גוף גדול ומפואר בעל וותק ומוניטין רב בתחומו. מקבל התשובה יכול להיות רגוע בקשר למהימנותה.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-