ראשי » מוצרים

כיצד לבחור כסא גלגלים

8 בJuly 2013 | | אין תגובות | מאת

רקע כללי על כסא גלגלים
כיום ניתן למצוא מגוון רב של כסאות גלגלים מסוגים שונים המיועדים לקהלי יעד שונים ועבור צרכים משתנים. אחד מהסוגים נמנה עם כסא גלגלים המאפשר למשתמשיו יכולת הנעה ידנית, מדובר באחד הסוגים הנפוצים ביותר. ניתן להוביל כסא מהסוג הזה באמצעות מלווה. כסאות גלגלים מהסוג הנ”ל נקראים גם כסאות גריאטריים, ומיועדים עבור אנשים המתאפיינים במוגבלויות באזור חלק הגוף התחתון, כאשר פלג הגוף העליון מתפקד כראוי ובאופן כללי יכולתם הקוגניטיבית תקינה.

כסאות גלגלים סטנדרטיים ידניים
הכסא הסטנדרטי, כלומר כסא הגלגלים הידני עובד על ידי סיבוב חישוקים שמותקנים בצדדיו החיצוניים של הכיסא. הבנייה של כסאות גלגלים ידני נעשית על ידי מסגרת של מתכת חזקה וקלה כמו למשל פלדה, אלומיניום או טיטניום. ההבדלים המרכזיים בין כסא גלגלים אחד למשנהו, נובע מחומרי הייצור אשר משפיעים באופן ישיר על משקלו של הכסא ורמת יציבותו. כסאות גלגלים עשויים ממתכת אלומיניום הינם קלים הרבה יותר מכל כסא מחומר אחר, ניתנים להובלה וניידות קלה יותר ועל כן גם עולים די ביוקר.

כסאות גלגלים מחומרי ייצור שונים
היתרון של כסא גלגלים מפלדה, בא לידי ביטוי בכך שהוא יציב ובטוח הרבה יותר מכיסאות גלגלים ממתכות קלות יותר. החיסרון שלו נובע ממשקלו הכבד, ובהתאם לכך ישנו קושי מסוים להוביל אותם או להעלותם במדרגות, לקפל אותן ולאחסנם בתא מטען הרכב. מה שתורם לרמת היציבות של כסאות הגלגלים הסטנדרטיים נעוץ בגודלם הרחב של שני הגלגלים האחוריים. מאפיינים נוספים של כסא גלגלים ידני הינם, זוג משענות ידיים, כאשר בכמה מסוגי הכיסאות מדובר במשענות קבועות ובסוגים אחרים במשענות מתפרקות.

קיפול ואחסון של כסאות גלגלים
כמו כן בכל כסא גלגלים ידני ישנן גם ידיות דחיפה המיועדת למען הנעת הכיסא על ידי המלווה, לכיוון קדמי ואחורי כאחד. מרבית כסאות הגלגלים שמיוצרים כיום, מאפשרים קיפול מהיר ונוח, באמצעות משיכתו של מושב הכסא כלפי מעלה. ישנם גם דגמים משופרים ומובילים המאפשרים את שליפתם של הגלגלים האחוריים של הכסא על ידי לחיצת כפתור בלבד. באופן כללי כסאות גלגלים קלים, מאפשרים קיפול ואחסון נוח ופשוט יותר בתא המטען.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-