ראשי » עסקים

ריברסינג – נשימה מעגלית מודעת

28 בMay 2014 | | אין תגובות | מאת

ריברסינג – נשימה מעגלית מודעת

ריברסינג הוא מונח המתייחס לנשימה מודעת, ובעזרתה אפשר לחיות חיים שלווים וטובים יותר. בין השאר, ניתן להתמקצע בנשימה מעגלית ולהעמיק את החיבור בין הגוף והרוח ולפתח תכונות שמשפרות את החיים.

המונח ריברסינג מתחיל להיות נפוץ למדי בתקופה האחרונה. דווקא בתקופה מודרנית כמו זו שאנו חיים בה, התחום מתחיל לצבור תאוצה מכיוון שהמקור שלו הוא במעגל הרוחני, והלא בתקופה קדחתנית כמו זו כולנו מחפשים את הרוחניות שנוכל להישען עליה ולהרגיש שלמים ורגועים יותר.

המונח ריברסינג מתייחס לנשימה מודעת, שבה שומרים על רצף מסוים בין כל שאיפה לבין כל נשיפה. בעזרת נשימה מודעת אפשר להעמיק את החיבור בין הגוף ולבין הרוח (נפש, נשמה…) וכך לפתח תכונות שיכולות לשפר משמעותית את החיים, למשל סובלנות, אמפתיה, שלווה וחיבור לעולם הפנימי. בעקבות כך, ניתן לחיות חיים שלוויים ושלמים יותר, ולמעשה חיים הרבה יותר טובים.

היסודות של נשימה מעגלית

נשימה מעגלית היא נשימה שבה אפשר להשיג חיבור עמוק עם החוויה של הרגע כאשר מתנתקים מהסביבה ומכל המחשבות שמטרידות במהלך היום. למעשה מדובר בתהליך של ריפוי הגוף ואליו נלווה תהליך ריפוי של הנפש.

הנשימה המעגלית עוזרת להביא למצב של הרפיה, כך שההרפיה היא פיסית ומחשבתית כאחד. ברגע שהגוף והמחשבה נמצאים במצב של הרפיה מוחלטת, התודעה באופן אוטומטי מתרחבת וכך אפשר לצאת אל מסע רגשי פנימי מרתק ויוצא דופן. לאורך המסע הזה, אפשר להגיע למקומות הפגועים שחוו טראומה כלשהי ולטפל בהם באופן נקודתי.

הנשימה המעגלית מבוססת על העיקרון לפיו כל שאיפה שלנו מכניסה חיים אל תוך הגוף וכל המערכות שלו ניזונות, הן במימד הפיסי והן במימד הרגשי והמנטלי. יש קשר דו כיווני בין הנשימה לבין התודעה והרגש- נשימה שטחית מופיעה כאשר נמצאים בלחץ או תחת השפעה של רגש “שלילי” אחר. לעומת זאת, נשימה מעגלית היא תוצר של רגיעה והיא גם יכולה להביא את הגוף למצב של רגיעה.

פתרון לחסימה

במהלך היום אנחנו נתקלים במצבים שגורמים לנשימה שלנו להיחסם או לא להיות עמוקה מספיק. לעתים, הדברים שחוסמים אותנו הם קטנים כל כך ונראים שוליים, למשל משהו שמפריע בעין או רחש שלא מפסיק. ברגעים כאלו, דווקא כשחשוב כל כך לנשום כדי להישאר רגועים, אנחנו חסומים. כשמרגישים חסומים, ריפוי באמצעות נשימה הוא הפתרון. ברגעי חסימה נשימתית, צריך לחזור לנשום באופן מודע ולשמור על נשימה מעגלית עקבית ורציפה.

מה ריברסינג מעניק לנו?

היתרונות של נשימה מעגלית וריברסינג בכלל הם רבים. ראשית, אפשר ללמוד לנשום עמוק ולהירגע גם במצבים מעיקים או מצבי לחץ. שנית, אפשר להרפות את הגוף גם בסיטואציות שלא תמיד מרגישות בנוח.

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-