ראשי » הסיפור המרכזי

בניית אתרים לעסקים במערכת וורדפרס

10 בJune 2019 | | תגובה אחת | מאת

הקדמה – למה דווקא וורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בעלת קוד פתוח. המשמעות של זה היא שהמערכת פתוחה לכלל המתכנתים בעולם, מה שאומר שהיא מתעדכנת ומשתפרת כל הזמן על ידי הקהילה הזו. זוהי אחת הסיבות שהמערכת הפכה לפופולרית ביותר בעולם, עם למעלה מ-15 אלף תוספים שונים שאדם יכול להתקין באתר שלו.

וורדפרס היא מערכת קלה, פשוטה ונוחה לשימוש. אפשר לומר שכמעט כל אדם עם הבנה בסיסית בטכנולוגיה יכול לבנות אתר אשר מבוסס על תבניות חינמיות שיש ברחבי האינטרנט. גם כאשר בעל עסק רוצה אתר ברמה גבוהה יותר, ופונה לאנשי מקצוע בתחום על מנת שיבנו עבורו את האתר, זה לא כובל אותו, ועם הדרכה קצרה הוא יוכל לנהל בקלות את האתר שלו.

כאמור לוורדפרס יש למעלה מ-15 אלף תוספים בחינם, אותם ניתן להתקין בלחיצת כפתור.

תוכלו להתקין תוסף שמאפשר יצירה של טפסים שונים – יצירת קשר או חיבור לרשימת דיוור. ניתן להוסיף סקרים על מנת לקבל משוב מהגולשים, או תוספים שמציגים בפניכם נתונים סטטיסטיים על הגלישה באתר. ישנם תוספים של תשלום – על מנת לגבות תשלומים ולמכור דרך האתר ועוד רבים וטובים. ובונוס אחרון – למערכת יש תוסף אתו אפשר לנהל אותה דרך הסלולרי.

כאשר בונים אתר חייבים לקחת בחשבון את מנועי החיפוש באינטרנט. המערכת של וורדפרס בנויה באופן כזה בו היא מקדמת את האתר שלכם במנוע החיפוש של גוגל גם בלי לעשות כלום. בכדי לשדרג את זה, ישנם תוספים שניתן להתקין והם מקדמים בצורה משמעותית יותר את האתר.

 

לקריאה מוספת על בניית אתרי וורדפרס ליחצו וקיראו

המדריך המלא עבור בניית אתר וורדפרס

אתר וורדפרס הוא אתר בעל תבניות קבועות של עיצוב היכולות להיבנות ב CSS או בשפה שאיננה מבית התוכנה MICROSOFT כמו PHP. העיקרון העומד מאחורי שיטת וורדפרס הוא ניהול העיצוב וניהול התוכן בצורה ידנית, ללא תכנות: ניהול העיצוב מתבצע על ידי כתיבת קוד של CSS או PHP אך זהו לא קוד הנפרס על פני עמודים שלמים, אלא על פני מספר מצומצם ביותר של עמודים ולרוב – עמוד אחד. בעמוד הזה מתוןוים כל הכללים של העיצוב באתר – כמערכת כללים קבועה: צבעים קבועים, פונטים קבועים, וכן הלאה. במידה ואתה מבקש לבטל את הקביעות על מלל מסוים, ישנם סימונים מיוחדים שניתן לסמן בשעת כתיבת האתר – הגורעים את אותו מלל מחוקי ה CSS – ובחירת העיצוב עבור מלל זה נעשית ידנית באותה הנקודה.

התוכן – באתרי וורדפרס מוזרק לאתר דרך מסדי נתונים כמו MYSQL. גם את התוכן – אין צורך לעדכן על ידי קוד, אלא דרך המאגר. בכל פעם שמתבצעת כניסה לאתר, האחרון פונה למסד ומקבל ממנו את המידע העדכני, שנרשם באתר כפי שהופיע במסד.

בטרם ניגש למדריך, נסכם את שתי הפסקאות האחרונות: אתרי וורדפרס נבדלים מאתרים אחרים בכך שלא נדרשות עבודות תכנות נקודתיות: תכנון העיצוב מתבצע מקובץ CSS, ועדכון התוכן – ממסד נתונים. להלן המדריך המלא עבור בניית אתר וורדפרס:

· קבע את תוכן האתר. התייחס לתפריט הכפתורים, לתוכן של כל עמוד ועמוד, ולדברי הפתיחה בכניסה לאתר.

· רשום על מספר דפי טיוטה כיצד ייראה מסד הנתונים ה MYSQL שלך. צור טבלה עבור כל עמוד, ובטבלה צור כ 4 – 5 שורות לעמוד. כל שורה תייצג פסקה, שתיכתב לטבלה זו. בצע טבלה זו עבור כל עמוד ועמוד באתרך.

· רשום על מספר דפי טיוטה אחרים את אופן עיצוב האתר שלך: כיצד ייצבעו הכותרות הראשיות, המשניות והטקסטים. כיצד ייראה הרקע באתר שלך, ומתי יבוצע שימוש בפונטים מוצללים. הקצה בבניית העיצוב מקום לתמונות, וקבע בכל עמוד ועמוד כמה תמונות וסרטונים יהיו באתר, ובאיזה מיקום.

· רשום נוסח סופי בדפים מסכמים – הכולל את מבנה מסד הנתונים, ומבנה העיצוב.

· הצג נוסח זה לחברת בניית אתר וורדפרס. במידה והחברה עובדת עם מסד נתונים שונה ממה שחשבת עליו, דאג שה DATABASE יכיל את אותן טבלאות.

לסיכום, הוצג המדריך המלא לבניית אתר וורדפרס. מדריך זה יסייע לך לתכנן אתר מושלם, שכל שיידרש ממך הוא לטלפן לחברה המבצעת ולמסור להם את דרישותייך. הדבר ייצור לך אתר ללא הרבה ביורוקרטיה, וביעילות רבה.

תגובה אחת »

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-