ראשי » הסיפור המרכזי, מה יש לקרוא, עסקים

דברים שכדאי לדעת לפני לקיחת משכנתא

10 בJune 2019 | | אין תגובות | מאת

אנשים רבים מתחייבים להלוואה ארוכת טווח כבר בגיל צעיר, ולפעמים המהלך מבוצע בפזיזות וללא ידע מספיק בנושא. במאמר זה ננסה לתאר בקצרה את הדברים העיקריים והחשובים שרצוי לדעת לפני שמתחייבים להלוואה מן הסוג הזה, על מנת שתוכלו להנות מיתרונותיה הרבים בצורה השקטה והבטוחה ביותר. כמו בכל נושא בחיים, ככל שתדעו יותר, תוכלו להרוויח יותר. לכן מומלץ לקרוא ולהתעניין בנושא, ולבחון את האפשרויות השונות העומדות בפניכם, לפני שמקבלים החלטה כזו או אחרת.

 

לשירוכתם מחשבון משכנתא באתר 

מסלולים שונים של הלוואות
הדבר הראשון, ואולי החשוב ביותר, אותו צריך לדעת לפני שלוקחים משכנתא, הוא שההלוואה היא לרוב ארוכת טווח, ולכן רצוי מאוד לתכנן כמה שנים קדימה, במידת האפשר כמובן. המסלולים השונים להחזרת ההלוואה מעניקים לכם את אפשרויות רבות ומגוונות להחזרת ההלוואה לאורך השנים. כדאי מאוד להתייעץ עם הבנקאי שלכם, או איש מקצוע אחר עליו אתם סומכים, בנוגע למסלול שמתאים לכם ביותר. לדוגמא, זוג צעיר הלוקח הלוואה ארוכת טווח בפעם הראשונה בחייו, יבחר לרוב במסלול משכנתא המדורגת – שבה סכום ההחזר החודשי הוא נמוך בתחילה, והולך וגדל עם השנים, יחד עם היכולת הכלכלית של הזוג.

“תחנות יציאה”
בחירת מסלול ההלוואה הנכון והמתאים ביותר לכם ייתן לכם את השקט והביטחון מנוחות פריסת התשלומים, ולמעשה יאפשר לכם להנות מהיתרון המשמעותי ביותר שמאפשרת המשכנתא ופריסת התשלומים שלה – והוא היכולת לקנות נכס ועדיין לשמור על היכולת לחיות באותה רמת חיים. בבחירת מסלול ההלוואה המתאים ביותר, כדאי מאוד לשים לב גם לאפשרות קיומם של “תחנות יציאה”, המאפשרות לכם, בתום כל פרק זמן קבוע מראש, להחזיר סכום גדול יותר מן הסכום החודשי אותו אתם משלמים, ובכך לקצר את אורך ההלוואה או להקטין את הסכומים החודשיים אותם אתם משלמים, בהתאם ליכולתכם ברגע נתון.

הסוד הוא בהתאמה האישית
כפי שבטח כבר הבנתם, הסוד באפשרות להנות מכל יתרונותיה של ההלוואה ארוכת הטווח, מהנוחות והאפשרויות החדשות שהיא מביאה איתה, הוא בתכנון נכון של מסלול ההלווואה ובהתאמה אישית שלו לאורח חייכם ולמסלול חייכם.

 

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.

+(reset)-